Skoro zdecydowałeś się założyć własną stronę internetową musisz teraz wykupić domenę. Najpierw wybierz jej nazwę. Jak to zrobić dowiesz się w poradzie: Wybór domeny.

Kiedy wiesz już jaki adres chcesz wykupić musisz znaleźć firmę – rejestratora domen. Pamiętaj, aby wybrać zaufaną firmę, taką, która ma akredytację NASK. Listę takich rejestratorów znajdziesz pod adresem http://www.dns.pl/porozumienie/partner.html . Firmy posiadające akredytację NASK czasami mają podpisane umowy partnerskie z firmami hostingowymi, które przy okazji sprzedaży kont hostingowym oferują również domeny. Taka transakcja również jest bezpieczna.

Następnie sprawdź czy wymyślona przez Ciebie nazwa jest wolna. Możesz to zrobić na stronie każdej firmy sprzedającej domeny. Jeśli adres jest wolny zostaje Ci już tylko zarejestrowanie się na stronie rejestratora domen i dokonanie zakupu.

Pamiętaj, aby kupowana domena była zarejestrowana na Ciebie, a nie np. na firmę pośredniczącą, agencję interaktywną robiącą dla Ciebie stronę.