Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nie możesz znaleźć dodatku który chciałbyś umieścić na swojej stronie lub blogu? Napisz do nas - postaramy się przygotować taki dodatek i poinformujemy Cię o tym na maila:

Dodatki
Liczniki
Pogoda

Co to są kanały RSS?

Na wielu stronach internetowych zapewne nieraz spotkałeś się z charakterystyczną pomarańczową grafiką, która jest odnośnikiem do kanału RSS.
Tutaj dowiesz się co to właściwie jest ten kanał RSS?
Kanał RSS to załączony do serwisu internetowego plik, który pokazuje udostępnione przez autora strony informacje. Najczęściej są to aktualności bądź informacje o nowościach na stronach. Większość kanałów RSS bazuje w mniejszym lub większym stopniu na języku XML. Aby odczytać informacje z kanałów RSS potrzebny jest tzw. czytnik RSS. Większość przeglądarek ma już czytnik wbudowany, ale są również osobne programy, które należy zainstalować na swoim komputerze. Tutaj możesz znaleźć przykładowe czytniki RSS. Ich instalacja i konfiguracja jest wyjątkowo prosta i intuicyjna. Najczęściej ogranicza się do kliknięcia Dodaj kanał i wpisania adresu URL wybranego kanału, np. http://pobierz.pl/gry.rss.

Przeglądanie informacji dostarczanych przez kanały RSS jest wyjątkowo wygodne. Nie trzeba otwierać wielu stron, wszystkie informacje pojawią się na jednej. Poza tym w oknie czytnika RSS można mieć informacje z wielu źródeł. Zaletą jest również szybkość z jaką informacje do nas docierają, praktycznie zaraz po publikacji.

Ocena:
4.16667
Twoja ocena:
Więcej w tej kategorii

Powiadomienia o nowych dodatkach