Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nie możesz znaleźć dodatku który chciałbyś umieścić na swojej stronie lub blogu? Napisz do nas - postaramy się przygotować taki dodatek i poinformujemy Cię o tym na maila:

Dodatki
Liczniki
Pogoda

HTML czy PHP - wybór webmastera

Tagi:

Każdy początkujący webmaster często zastanawia się czy tworzyć stronę w czystym HTML czy wykorzystać również język PHP. Odpowiedź jest w dużej mierze uzależniona od tego jak rozbudowany ma być serwis. Jeśli tworzymy stronę wizytówkę z dwoma czy trzema podstronami to sam HTML wystarczy. Jeśli jednak serwis będzie zawierał dużo podstron, regularnie będzie aktualizowany to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie użycie PHP. Edycja takiego serwisu będzie dużo łatwiejsza i wygodniejsza. Np. dodając kolejną podstronę i chcąc umieścić odnośnik do niej w menu na każdej stronie, wystarczy wprowadzić zmiany tylko w jednym pliku php. Gdyby ta sama strona wykonana była w czystym htmlu konieczna byłaby edycja każdej podstrony z osobna.
Technologia PHP daje również więcej możliwości przy tworzeniu strony. Pozwala na dynamiczne generowanie treści, korzystanie z baz danych. Można wstawiać na stronę formularze, ankiety i wiele innych dodatków, które sprawią, że strona internetowa będzie bardziej atrakcyjna.

Ocena:
2.31579
Twoja ocena:
Więcej w tej kategorii

Powiadomienia o nowych dodatkach