Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nie możesz znaleźć dodatku który chciałbyś umieścić na swojej stronie lub blogu? Napisz do nas - postaramy się przygotować taki dodatek i poinformujemy Cię o tym na maila:

Dodatki
Liczniki
Pogoda

Jak chronić email na stronie przed spamem?

Większość autorów czy administratorów umieszcza na swoich stronach internetowych adresy email. Co zrobić, żeby na ten adres przychodziły tylko chciane wiadomości a nie spam wysyłany przez roboty? Trzeba zabezpieczyć email. Oczywiście 100-procentowego sposobu nie ma, ale jest kilka sposobów, które znacznie utrudnią pracę robotom przeszukującym strony w celu zbierania emaili.
Roboty spamowe przeszukują strony szukając znaczka @, więc można email podawać w innej formie, np. imie(małpa)nazwisko.pl. Każdy użytkownik się domyśli na jaki adres należy wysyłać wiadomości. Innym sposobem jest umieszczanie grafiki z adresem.

Można także stosować skrypty chroniące adres email przed spamem. Adres zostanie zakodowany tak, by dla użytkowników był widoczny jako email, dla robotów już nie.
Przykładowy kod:
<script type="text/javascript">
var uzytkownik = 'jan';
var domena = 'poczta.pl';
var opis = 'Jan Kowalski';
document.write (<a hr' + 'ef="mai' + 'lto:' + uzytkownik + '\x40' + domena + '">');
if (opis) document.write(opis + '<'+'/a>');
else document.write(uzytkownik + '\x40' + domena + '<'+'/a>');
</script>
Email można zakodować również korzystając ze specjalnych generatorów, np. http://hivelogic.com/enkoder/ . Wystarczy wypełnić formularz i wkleić na swoją stronę wygenerowany kod.

Ocena:
4.66667
Twoja ocena:
Więcej w tej kategorii

Powiadomienia o nowych dodatkach