Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nie możesz znaleźć dodatku który chciałbyś umieścić na swojej stronie lub blogu? Napisz do nas - postaramy się przygotować taki dodatek i poinformujemy Cię o tym na maila:

Dodatki
Liczniki
Pogoda

Jak rozpoznać ban od Google?

Nieuczciwe sposoby pozycjonowania, np, ukryte teksty w kolorze tła mogą zakończyć się otrzymaniem bana od Google, czyli wyrzuceniem strony z indeksu. Objawia się to zniknięciem strony z wyników wyszukiwań i spadkiem ilości zaindeksowanych podstron.

Jednym ze sposobów na sprawdzenie czy dana strona dostała bana jest wpisanie w przeglądarkę site: domena.pl. Jeśli nie otrzymamy żadnych wyników to znaczy, że strona została zbanowana.

Drugi sposób to skorzystanie z narzędzi przeznaczonych do sprawdzania czy strona otrzymała bana. Przykładowa aplikacja znajduje się np. pod adresem: http://www.mypagerank.pl/narzedzia,google_ban. Wystarczy wpisać domenę strony i otrzymamy informację o banie.

Jeśli już przytrafi się naszej stronie ban powinniśmy usunąć przyczynę a następnie zgłosić stronę do ponownego zaindeksowania przez formularz Google.

Ocena:
4.125
Twoja ocena:
Więcej w tej kategorii

Powiadomienia o nowych dodatkach