Internetową galerię zdjęć można zrobić na kilka sposobów. Jeśli chcesz tylko udostępnić np. zdjęcia z wakacji swoim znajomym możesz skorzystać z narzędzia Google Picasa Web Albums (www.picasaweb.google.com). 
Google udostępnia również program do edycji zdjęć Picasa Web. Zarówno program jak i narzędzie Picasa Web Albums dostępne są bezpłatnie. Sama obsługa tych narzędzi jest bardzo łatwa. Zaletą jest to, że znajomi oglądający zdjęcia mogą je sobie ściągać w oryginalnej rozdzielczości.
Oprócz narzędzi Google jest w Internecie wiele serwisów, w których można umieszczać zdjęcia swojego autorstwa, np. www.deviantart.com/ czy www.digart.pl/ .
Interesującym rozwiązaniem jest stworzenie własnej strony internetowej z galerią. Najprościej można to zrobić z wykorzystaniem języka HTML. Potrzebne będą zdjęcia i ich miniaturki.


galeria.jpgGalerię najłatwiej utworzyć jako tabelę z miniaturkami, a po kliknięciu w miniaturkę otworzy się w osobnym zdjęciu oryginalne zdjęcie.
<table class="galeria">
<tr> 
<td><a href="zdjecia/1.jpg" title="tytuł zdjęcia 1" target="_blank" ><img src="zdjecia/1-mini.jpg" width="100" height="100" alt="tekst" /></a></td>
<td><a href="zdjecia/2.jpg" title="tytuł zdjęcia 2" target="_blank"><img src="zdjecia/2-mini.jpg" width="100" height="100" alt="tekst" /></a></td>
<td><a href="zdjecia/3.jpg" title="tytuł zdjęcia 3" target="_blank"><img src="zdjecia/3-mini.jpg" width="100" height="100" alt="tekst" />l</a></td>
</tr>
Wygląd galerii można ustawić w CSS.
Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych skryptów galerii, np. Lightbox. Tutaj również można utworzyć tabelę z miniaturami. Po kliknięciu w miniaturkę rozwinie się oryginalnych rozmiarów zdjęcie. Jak zainstalować skrypt Lightbox można przeczytać w poradzie: Jak zrobić galerię Lightbox?