Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nie możesz znaleźć dodatku który chciałbyś umieścić na swojej stronie lub blogu? Napisz do nas - postaramy się przygotować taki dodatek i poinformujemy Cię o tym na maila:

Dodatki
Liczniki
Pogoda

Co to znaczy semantyczny kod?

Semantyczny kod to taki kod XHTML, który będzie zrozumiały dla przetwarzających go komputerów. Aby to osiągnąć trzeba zastosować kilka zasad:

1. Wszystkie dane należy dostarczać w postaci tekstowej. Każda informacja w postaci graficznej powinna mieć odpowiednik tekstowy.
2. Wszystkie elementy wyglądu strony powinny zostać zapisane w arkuszach stylów. Z dokumentu XHTML trzeba usunąć wszystkie znaczniki i elementy odpowiadające za wygląd witryny.

3. Wszystkie identyfikatory i nazwy klas mają odnosić się do funkcji, a nie do wyglądu strony.

Póki co na dzień dzisiejszy tworzenie semantycznego kodu to raczej sztuka dla sztuki. Dodawanie dodatkowych pojemników, w których umieszczamy poszczególne elementy strony, nie powoduje żadnych konsekwencji, a zdecydowanie ułatwia formatowanie wyglądu strony.

Ocena:
2.2
Twoja ocena:
Więcej w tej kategorii

Powiadomienia o nowych dodatkach