1. Najpierw wybieramy dodatek, który chcemy wstawić na naszej stronie, np. kalendarz. Teraz czas na dostosowanie jego wyglądu. Wybieramy kolor kalendarza, np. niebieski. Każdą zmianę możemy śledzić na podglądzie.
wybieranie_dodatku.jpg
2. Kiedy już nasz dodatek wygląda tak jak byśmy chcieli, kopiujemy wygenerowany kod.  kopiowanie_kodu.jpg

3. Skopiowany kod wklejamy na naszą stronę w miejscu, w którym ma się wyświetlać dodatek.  wklejanie_kodu.jpg

4. Teraz możemy się cieszyć dodatkiem umieszczonym na naszej stronie.gotowy_dodatek.jpg


Jak wstawić dodatek na blogspot.com?

Należy wejść w zakładkę 'Projekt'. Tutaj jest możliwość wybrania miejsca, gdzie ma być wstawiony dodatek. Po wybraniu miejsca należy kliknąć na 'Dodaj gadżet'. Otworzy się nowe okno i w nim należy wybrać z listy 'HTML/JavaScript'. W kolejnym oknie należy wpisać tytuł i wkleić kod pobrany z naszego serwisu. Następnie zapisać. 

Jak wstawić dodatek na stronę opartą na Joomla?
Należy skorzystać z możliwości dodania własnego kodu HTML. Na czas dodawania tego modułu należy przełączyć w 'Konfiguracji globalnej' edytor na 'Edytor prosty'. Pozostałe edytory (WYSIWYG) nie pozwalają na wstawienie niektóry znaczników i próba wstawienia dodatku zakończy się wyświetlaniem tekstu.  Następnie trzeba przejść do Rozszerzenia->Moduły, tam kliknąć 'Utwórz' i wybrać 'Własny HTML'. W polu własny tekst należy wstawić skopiowany kod dodatku i uzupełnić pozostałe pola 'Szczegóły'. Po wstawieniu dodatku można z powrotem zmienić edytor na poprzednio używany.

 Jeśli mimo instrukcji napotkasz problemy z wstawieniem dodatku napisz do nas.