Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nie możesz znaleźć dodatku który chciałbyś umieścić na swojej stronie lub blogu? Napisz do nas - postaramy się przygotować taki dodatek i poinformujemy Cię o tym na maila:

Dodatki
Liczniki
Pogoda

Jak założyć forum?

Forum jest dosyć specyficznym rodzajem strony internetowej, na którą przeniesiona zostaje forma grup dyskusyjnych. Obecnie funkcjonują tysiące for internetowych, poruszających bardzo zróżnicowaną tematykę, prowadzonych zarówno przez doświadczonych webmasterów i marketingowców, jak i amatorów-fascynatów danego tematu. Niniejszy artykuł pomoże w odpowiedzi na pytanie: jak założyć forum internetowe?
Otóż, najprostszą i jednocześnie bardzo efektywną metodą na założenie forum jest używanie odpowiedniego oprogramowania, będącego gotową i przetestowaną alternatywą dla ręcznego pisania skryptów. Przykładem takiego oprogramowania jest bardzo popularny system Phpbb.
Ręczne projektowanie i konfigurowanie forum jest opcją prawdopodobnie lepszą dla osób, które posiadają po pierwsze: odpowiednie umiejętności i po drugie: chcą poświęcić sporo czasu na wykonanie rzetelnego i działającego na starannie wybranych zasadach forum.
W przypadku, kiedy nie jesteśmy specjalistami, bądź też nie mamy możliwości poświęcenia dużej ilości czasu, powinniśmy się zastanowić nad rejestracją na jednym z serwisów, które umożliwiają aktywowanie gotowego forum, lub też udostępniają platformy do zainstalowania wybranego systemu przez użytkowników.
Rozwiązaniem prawdopodobnie najprostszym, ale również uznawanym za mało efektywne, jest założenie gotowego już fora.
Jednym z przykładów stron, na których jest to możliwe, jest witryna fora.pl oraz bardzo popularny serwis pun.pl. Podobne oferty mają dla użytkowników serwisy takie jak: jun.pl, foreo.pl czy xup.pl. Dostarczają one gotowych forów, które wystarczy w łatwy sposób skonfigurować. Jest to rozwiązanie dobre dla mało zaawansowanych użytkowników, którzy po prostu chcieliby się sprawdzić w byciu administratorem tego typu witryny. Użytkownikom bardziej zaawansowanych to rozwiązanie można delikatnie odradzić.
W przypadku serwisów typu opisanego w powyższym akapicie, zakładanie forum jest zwykle bardzo proste. Zazwyczaj w do uzupełnienia dostajemy prosty formularz, w którym wpisujemy dane takie jak adres forum, opis forum, kategoria forum czy dane administratora. Formularze oraz instrukcje obsługi szybko przeprowadzają przez procedurę rejestracji.
W przypadku samodzielnego instalowania forów potrzebne jest miejsce na serwerze (hosting płatny lub darmowy), a także minumum wiedzy na temat posługiwania się bazą FTP i bazą SQL. Jest to opcja bardziej skomplikowana, ale dająca większe możliwości modyfikacji forum w przyszłości oraz większą suwerenność.
Pamiętajmy również, że dobre forum to forum, na którym ciągle coś się dzieje. W związku z tym ważne jest, aby forum posiadało grono użytkowników. W jaki sposób to osiągnąć?
Zanim założymy forum, pomyślmy, o czym powinno być. Z pewnością odpowiednia tematyka witryny, najlepiej dosyć unikatowa i jednocześnie znajdująca odzew, jest jedną z najważniejszych cech dobrego forum.
Odpowiednia powinna być również grafika strony- dobrą cechą jest posiadania indywidualnego i dopasowanego loga.
Kolejną rzeczą jest odpowiednie wypozycjonowanie naszej witryny- bycie wysoko w wyszukiwarkach na popularne frazy powinno zapewnić nam dużo odwiedzin, a w połączeniu z wartościową i unikatorą treścią- grono regularnie powracających użytkowników.

Ocena:
3.16667
Twoja ocena:
Więcej w tej kategorii

Powiadomienia o nowych dodatkach