Skąd brać zdjęcia na stronę? To pytanie zadaje sobie każdy początkujący twórca stron internetowych. Odpowiedź jest prosta: z Internetu. Internet jest ogromnym zbiorem grafik i zdjęć. Zanim jednak użyje się zdjęcia znalezionego w sieci trzeba sprawdzić na jakiej licencji zostało udostępnione, czyli jak i do czego możemy używać znalezionej grafiki.

Gdzie szukać zdjęć? Jest kilka popularnych serwisów, które oferują ogromny wybór zdjęć.

Wikimedia Commons – zbiór zdjęć zamieszczanych przez użytkowników. Wszystkie prace w tym serwisie umieszczane są na wolnych licencjach Creative Commons lub w domenie publicznej (prace do których nikt nie ma praw autorskich). Nie ma żadnych dodatkowych wymogów. Zdjęcia są darmowe.

Stock.xchng (www.sxc.hu) – zbiór zdjęć umieszczanych przez użytkowników. Prace udostępniane są na czterech rodzajach licencji (można wykorzystywać dowolnie, trzeba poinformować autora o wykorzystaniu, trzeba poinformować autora o wykorzystaniu oraz podać szczegóły do czego zostało wykorzystane zdjęcie lub trzeba poprosić autora o zgodę na wykorzystanie fotografii). Warunkiem korzystania z tego serwisu jest konieczność zarejestrowania się w nim. Zdjęcia są darmowe.

Flickr
( www.flickr.com) – portal, na którym twórcy mogą publikować swoje fotografie. W serwisie jest dział Creative Commons, gdzie można znaleźć zdjęcia do wykorzystania np. na stronach internetowych. Żeby korzystać ze zdjęć w tym serwisie należy mieć konto Yahoo oraz trzeba podawać link do strony z wykorzystanych zdjęciem w serwisie flickr.

Istockphoto (www.istockphoto.com) – zbiór zdjęć, grafik, filmów , które można kupić za niewielką opłatą.

Szukając zdjęć warto również korzystać z wyszukiwarki  http://search.creativecommons.org/ . Znajduje ona zdjęcia udostępnione na licencji Creative Commons. Wyszukiwarka pozwala przeszukiwać wiele stron jednocześnie.