Social media to narzędzie z ogromnym potencjałem w dziedzinie marketingu internetowego. Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter pozwalają dotrzeć do ogromnej rzeszy potencjalnych klientów. Udostępniają nawet gotowe wtyczki do umieszczenia na stronach internetowych, np. Facebook. 
Jeśli na stronie często zamieszczasz nowe, ciekawe treści pozwól, żeby czytający je użytkownicy mogli udostępniać je na swoich profilach. Dzięki temu treść z Twojej strony dotrze do szerszego grona i jest duża szansa, że po przeczytaniu jednego artykułu użytkownicy wejdą na Twoją stronę po więcej. Jednocześnie regularnie zamieszczaj wiadomości na swoich profilach, umieszczając w nich linki do swojej strony. Takie działanie ma nie tylko znaczenie wizerunkowe i podnoszące ilość odwiedzin na stronie, ale również pozycjonerskie. Im więcej linków prowadzi do twojej strony tym lepiej. Pamiętaj, aby zadbać o przyjazne linki i odpowiednie metadane.
Serwisy społecznościowe to również bardzo popularne miejsca na przeprowadzanie kampanii reklamowych, promocyjnych czy organizowanie konkursów. Taką akcją może być np. pozwolenie fanom na wybranie tematu kolejnego artykułu na Twojej stronie. Jeśli zorganizujesz konkurs z ciekawymi nagrodami, wśród uczestników na pewno znajdzie się grupa ludzi, którzy zostaną wiernymi odwiedzającymi Twoją stronę.
Ty sam, jak właściciel strony powinieneś brać czynny udział w dyskusjach na portalach społecznościowych, tak by ludzie kojarzyli Ciebie i Twoją stronę. Jeśli będziesz odbierany jako ekspert w swojej dziedzinie to użytkownicy będą odwiedzali twoją stronę poszukując fachowych informacji.
Serwisy społecznościowe to także dobre miejsce na zawieranie znajomości. Możesz zapraszać do bycia Twoimi znajomymi ludzi, których zainteresowania są zbieżne z tematyką Twojej strony a być może zaowocuje to współpracą biznesową.
Nie bój się korzystać z narzędzi social media, ale jednocześnie pamiętaj, żeby promocja strony była przemyślana. W końcu chcesz zwiększyć liczbę wizyt a Twojej stronie a nie zostać uznany za spamera zamieszczającego nic nie warte treści wszędzie gdzie się da.